Press "Enter" to skip to content

Szef Huawei gotowy by wybudować centrum bezpieczeństwa cybernetycznego w Polsce

Chińska firma technologiczna Huawei proponuje budowę centrum bezpieczeństwa cybernetycznego w Polsce.

„Jesteśmy gotowi założyć centrum bezpieczeństwa cybernetycznego w Polsce, jeśli władze uznają to za zaufane rozwiązanie” – powiedział Tonny Bao, szef Huawei w Polsce, na środowej konferencji prasowej.

Huawei uruchomił laboratoria bezpieczeństwa informacji w Niemczech i Wielkiej Brytanii, mające na celu zbudowanie zaufania, że ​​jego sprzęt nie zawiera „tylnych furtek” wykorzystywanych przez chińskie służby wywiadowcze.

Polski rząd ma w planach zakazać wykorzystywania urządzeń produkcji Huawei w przyszłej sieci 5G, biorąc pod uwagę obawy, które pojawiły się w Stanach Zjednoczonych i innych państwach europejskich. Austin Zhang, regionalny dyrektor Huawei do spraw publicznych powiedział, że nie ma najmniejszego powodu, aby polski rząd wykluczył chińską firmę z rozwoju sieci 5G w Polsce. „Jeśli tak się stanie…spróbujemy wszystkich naszych środków, aby chronić nasz biznes i reputację w Polsce”, powiedział Zhang.

Stany Zjednoczone starają się odwieść ludzi od użytkowania produktów i technologii łączności Huawei, przekonując  do korzystania z produktów zachodnich producentów ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem technologii chińskiej firmy, powiedział w zeszłym tygodniu wysłannik USA do Unii Europejskiej. Huawei zaprzecza tym zarzutom, że jego technologia może być wykorzystana do szpiegowania, a chińska egzekucja Huawei aresztowana w zeszłym miesiącu w Polsce pod zarzutem szpiegowania również powiedziała, że ​​nie jest winny.

Mimo wszystko firma zmaga się z coraz większą międzynarodową nieufnością, która prowadzi do wzmożonych badań nad bezpieczeństwem użytkowania.

W zeszłym tygodniu firma została wykluczona z przetargu na stworzenia czeskiego portalu podatkowego po tym, jak krajowy cyberprzestępca ostrzegł o możliwych zagrożeniach ze strony chińskiego dostawcy usług telekomunikacyjnych. Osobno, amerykański Departament Sprawiedliwości zarzucił Huawei spiskowanie, w celu złamania sankcji USA wobec Iranu i kradzieży technologii od T-Mobile US Inc.

 

Źródło: Nikkei Asia Review© Tekst oryginalny.

Podziel się:


Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Translate »