Press "Enter" to skip to content

S&P Global pierwszą zagraniczną agencją na rynku długu w Chinach

S&P Global Ratings (międzynarodowa agencja ratingowa) otrzymała formalne zawiadomienie, że może prowadzić agencję ratingów kredytowych (CRA) na krajowych rynkach obligacji w Chinach. Zgłoszenie do Biura Operacyjnego Ludowego Banku Chin (Pekin) zostało formalnie przyjęte oraz wniosek o rejestrację, złożony przez chińskie krajowe stowarzyszenie inwestorów instytucjonalnych na rynku finansowym (NAFMII) również został zatwierdzony.

Historyczna zgoda oznacza, że ​​po raz pierwszy przedsiębiorstwo będące w całości własnością międzynarodowej agencji ratingowej będzie miało możliwość oceniać jakość krajowych obligacji chińskich.

Krajowy podmiot chiński S & P Global Ratings, S & P Ratings (China) Co., Ltd. (chiński: 标 普 信用 评级 (中国) 有限公司), będzie działał w Chinach jako S & P Global (China) Ratings i 标 普 信 评. Simon Jin, obecny szef S & P Global w Chinach, został inauguracyjnym CEO.

Zgodnie z warunkami zatwierdzenia NAFMII, S&P Global (China) Ratings będzie uprawnione do oceniania emitentów i emisji od instytucji finansowych i przedsiębiorstw, obligacji strukturyzowanych i obligacji denominowanych w renminbi od zagranicznych emitentów (obligacje Panda).

“Jesteśmy zaszczyceni, że ustanowiliśmy pierwszą CRA w całości należącą do międzynarodowego podmiotu w Chinach, aby obsługiwać krajowe rynki obligacji” – powiedział Douglas L. Peterson,  prezes i dyrektor generalny S & P Global. “Niniejsze oświadczenie potwierdza naszą wiarę, że mamy wyjątkową możliwość zaspokojenia znacznego popytu ze strony chińskich emitentów i inwestorów na przejrzyste, zrozumiałe i wiarygodne oceny kredytowe, dane i badania. Dzisiejsze powiadomienie jest potwierdzeniem, że jesteśmy w stanie zapewnić niezbędny kredytowy wgląd na chiński rynek obligacji krajowych – już trzeci co do wielkości na świecie. “

“Ta aprobata to ostatni krok w ciągłym, przemyślanym dialogu z chińskimi regulatorami na temat przyszłości, którą planują dla swoich rynków finansowych” – powiedział John Berisford, prezes S & P Global Ratings. “Uważamy, że jesteśmy najlepiej przygotowani do wyrażania niezależnej opinii na temat rynków długu w Chinach w miarę ich rozwoju i jesteśmy gotowi, aby odegrać naszą rolę.”

“Jesteśmy bardzo zachęceni dużym zainteresowaniem ze strony naszych obecnych transgranicznych emitentów w naszym nowym biznesie krajowym, a w początkowej fazie będziemy ściśle współpracować z tymi samymi emitentami w zakresie ratingów dla ich krajowych długów chińskich” – powiedział Berisford.

Dalsze informacje na temat rozpoczęcia operacji S & P Global (China) Ratings zostaną ogłoszone we właściwym czasie.

Firma przedstawi również dodatkowe uwagi podczas czwartkowego ogłoszenia wyników za czwarty kwartał 2018 r., zaplanowanego na 7 lutego 2019 r.

Źródło: Copyright © 2019 by Standard & Poor’s Financial Services LLC. Tekst oryginalny.

Podziel się:


Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Translate »